5.kolo Škvorec : Babice 4:0 (2:0)

V pátém kole letošní sezóny jsme hostili fotbalisty z Babic. Již od začátku bylo jasné, kdo získá plný počet bodů. Herní projev hostů byl hned od začátku až příliš odevzdaný a to možná i proto, že nastoupili pouze v 10 hráčích. I naše sestava byla velmi odlišná od té v posledních zápasech, když příležitost dostali další hráči z širšího kádru. V základu se tak poprvé letos domácímu publiku ukázal Mirek Dvořák, nebo Milan Krejčík. Na začátku se nám však nedařilo v zakončení a nepřesná byla i naše kombinace. O zakončení se vpředu pokoušel Pepa Votava, Láďa Němeček nebo aktivně působil taktéž Vojta Svoboda. Hosté se jen sporadicky dostali na naši půlku a bylo otázkou času kdy vstřelíme úvodní gól. To se povedlo Vojtovi Svobodovi, když v 17. minutě přizemní střelou do protipohybu brankáře načal gólový účet. 1:0. V rychlém sledu následoval náš drtivý tlak a nastřelené břevno a dvě tyče, bohužel bez gólového efektu. Hra byla dále rozháraná a hosté neměli snahu kombinovat. Ve 39.minutě zahrál hostující obránce rukou v pokutovém území a Luboš Rak z penalty uzavřel skóre prvního poločasu na 2:0. Do druhé půle jsme nastoupili se dvěma změnami Martina Piknera v útoku nahradil Miloš Bradáč a Radek Paul se objevil, pro něj na netypickém místě v záloze, kde nahradil Mirka Dvořáka. V druhém poločase se nám více dařila kombinace a dostávali jsme se do zakončení. V 54.minutě hlavičkoval těsně nad břevno Miloš Bradáč. V 59.minutě již hostujícího brankáře Vojta Svoboda překonal, ale s vypětím všech sil vykopl hostující obránce balón z brankové čáry. Ze střední vzdálenosti pálil kapitán Láďa Němeček a o střelbu se snažil i Pepa Votava. Do slibných příležitostí se dostal i Radek Paul, ale nedařilo se mu finální zakončení. V 64.minutě napřáhl z dobrých 25 metrů Honza Přibyl a vymetl šibenici branky hostů. 3:0. V 79.minutě si na nahrávku z levého křídla naběhl Miloš Bradáč a svoji letošní premiéru na domácím hřišti korunoval gólem. Utkání skončilo pro hosty milosrdným výsledkem 4:0. Příště zajíždíme do Senohrab, kde jsme naposledy před třemi roky ještě ve 3.třídě dokázali vyhrát.

Termín utkání: neděle 25. září 2011
Branky: 17´Vojta Svoboda, 39´Luboš Rak(pen.), 64´Honza Přibyl, 79´ Miloš Bradáč
Střídání: 46´ Miloš Bradáč*, 46´ Radek Paul**, 64´ Fanda Kuchař***