13.kolo Řež "B" : Škvorec 0:6 (0:3)

V posledním kole podzimní části sezóny 2011-2012 jsme zavítali na půdu posledního celku soutěže z Řeže. I pod vědomím toho, že v předloňské postupové sezóně jsme tu nečekaně ztratili 3 body a dostali příděl 5 gólů, jsme k utkání přistoupili zodpovědně. Od začátku jsme diktovali tempo hry a již v 5.minutě se k odraženému míči před malým vápnem dostal Martin Trnka a střelou po zemi nezaváhal. 0:1. Gól nás uklidnil a soupeř měl velké problémy s bráněním našich útoků. Terén byl i vzhledem k termínu utkání ve slušném stavu a tak jsme se pokoušeli o kombinaci po zemi. Ve 14. minutě se na úrovni velkého vápna uvolnil Zdeněk Semecký a střelou podél brankáře zvýšil na rozdíl dvou branek. 0:2. V 23. Minutě se do své první a nakonec v celém zápase i jediné šance dostali domácí. Po našem zaváhání se na Jakuba Olivu v brance řítil osamocený útočník domácích, ale náš brankář vytáhl parádní zákrok a snížení nepřipustil. I nadále jsme ohrožovali branku domácích, do nebezpečných zakončení se postupně dostávala většina našich ofenzivních hráčů. Je nutné vyzdvihnout zákroky domácího brankáře, protože byl to právě on, kdo zabránil ještě vyššímu rozdílu ve skóre. Ve 34. Minutě se odehrála akce jako přes kopírák té z páté minuty. Pepa Votava centruje z pravé strany, Petr Němeček vyhrává vzdušný souboj a posunuje míč k Martinovi Trnkovi a ten uzavřel skóre první půle na 0:3. V poločase dochází ke dvěma změnám v sestavě. Martina Piknera nahrazuje na hrotu Mirek Dvořák a Zdeňka Semeckého nahrazuje na pravém kraji zálohy Fanda Kuchař. I nadále je hra pod naší kontrolou a již ve 49. Minutě se k dorážce vlastního trestného kopu na hranici velkého vápna dostává Milan Krejčík a jeho tečovaná střela končí pod břevnem. 0:4. Domácí za tohoto stavu již rezignovali a bylo jen otázkou jak velkým rozdílem toto utkání skončí. V 59. minutě je v pokutovém území faulován Martin Trnka a nařízenou penaltu sám proměňuje. 0:5. V 60. minutě se na hrotu objevuje náš trenér Roman Štěrba. Další útok vede po pravé straně Mirek Dvořák, ale je mimo pokutové území faulován. Na branku střílí Pepa Votava a dále Petr Němeček, do zakončení se tlačí i náš kapitán Láďa Němeček, který druhý poločas pojal velmi ofenzivně a chvilkami se objevil i v útoku. V 68. Minutě pěkně zakončil svůj samostatný únik Mirek Dvořák a uzavřel konečný stav na 0:6 z pohledu domácích. Podařilo se nám vítězství v pátém utkání v řadě a i díky nečekaným prohrám vedoucí Sibřiny a druhého Doubku je naše ztráta na čelo tabulky tříbodová. Trenér zhodnotil podzimní část sezóny jako bodově vydařenou, nicméně není spokojen s přístupem hráčů k tréninkům. Detailní hodnocení první poloviny sezóny přednese náš trenér Roman Štěrba příští sobotu na rozlučce na hřišti ve Škvorci.

Branky: 5´, 34´, 63´ (pen) Trnka, 14´ Semecký, 49´ Krejčík, 68´ M.Dvořák
Střídání: 46´ Fanda Kuchař * , 46´ Mirek Dvořák** , 60´ Štěrba ***