7.kolo: SLAVOJ VELEŇ - SOKOL ŠKVOREC „A“ 3:4 ( 2:1 )

V sedmém kole jsme zajeli na půdu do Veleně. Od začátku se zdálo, že to bude velmi tvrdý zápas a také se to při střetech hráčů potvrdilo. V patnácté minutě přihrál Petr Němeček do šestnáctky Tomáši Kutílkovi, ten aktivně přiklepl Pavlovi Starému, ale jeho střela se zakroutila mimo tyče domácí branky. Ve 25. minutě si domácí hráč naskočil na centr z pravé strany a tak se domácí dostali do vedení. V tuto chvíli byli domácí nebezpečnějším týmem a stále zaměstnávali naši obranu. Ve třicáté minutě se po kombinační akci dostal před našeho gólmana Lukáše Havránka zcela osamocený hráč domácích a prostřelil ho. Stav byl 2:0 pro domácí. Nevzdali jsme se bojovali dál. O pět minut později perfektně z trestného kopu centroval Jarda Berta a následnou hlavičkou překonal Petr Němeček domácího brankáře. Ještě před přestávkou vyloučil rozhodčí domácího hráče za protesty a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným cílem otočit stav utkání na naši stranu. Jenže v 49. minutě kopali domácí trestný kop z pětadvaceti metrů a střela zapadla do naší sítě. Stav byl krizový 3:1 pro domácí, ale ne neřešitelný. Od této chvíle jsme soupeře tlačili a ten jen nakopával balony do brejků se kterými si naši zadáci v klidu poradili. V 60. minutě jsme se po kombinaci a chybě domácích dostali na dostřel prázdné branky a Pavel Starý snížil na 2:3. O deset minut později vyslal perfektní uličkou Pepa Votava Tomáše Kutílka a ten se nemýlil. Bylo srovnáno 3:3. V dalších minutách se dostal do výborné šance Petr Němeček, ale gólman vyrazil jeho střelu ke vzdálenější tyči nohou na roh. V osmdesáté minutě jsme se dočkali. Honza Zálabský poslal výbornou kolmou přihrávku na Pavla Starého a ten svým druhým gólem uzavřel skóre na 4:3. Tak i utkání skončilo. Záměrně jsem nevylíčil zákroky, které páchali domácí a které nebyli nijak potrestány, protože věřte mi přátelé, že pokud by toto utkání pískal rozhodčí jenž si umí sjednat na place respekt, skončilo by utkání v šedesáté minutě a domácí hráči by nemohli pokračovat ve hře pro malé množství hráčů na hřišti.

Termín utkání: neděle 23. září 2007
Rozhodčí: Hoffmann Karel
Branky: Starý Pavel 2 , Němeček Petr , Kutílek Tomáš
Střídání: Votava Jaroslav *) , Semecký Zdeněk **) , Hamerník Radek ***)