5.kolo: SK HUSINEC ŘEŽ - TJ SOKOL ŠKVOREC 1:8 (0:4)

Tým SK Husinec Řež byl naším následujícím soupeřem. V porovnání s minulým utkáním jsme začali agresivně napadat a kombinovat. Roztáhli jsme hru na celé hřiště, které je v Řeži v perfektním stavu a výsledek se dostavil hned v páté minutě. Roman Štěrba se hezky uvolnil po přihrávce Tomáše Větrovce a zavěsil - 0:1. Domácí však nehráli vůbec špatně a kombinačně se dostali do několika příležitostí. Jednu z nich vychytal Lukáš Smola a o zbytek se postarala naše, tentokrát, tříčlenná obrana. Ale nezastavitelný byl Roman Štěrba, který si narazil s Pepou Votavou i Jirkou Piknerem a zavěsil v krátké době podruhé - 0:2. Hráli jsme dobře, sice jsme měli občas mezeru v podobě hraní vzduchem, což není náš cíl, ale jinak jsme domácí skoro k ničemu nepustili. Po vybídnutí Jardou Votavou se uvolnil Roman Štěrba, naservíroval balón před prázdnou branku Luboši Račákovi a ten se nemýlil - 0:3. Po levé straně zase podobný balón servíroval Aleš Sirotek, ale Roman Štěrba selhal. Tomáš Terynek pak prošel sám před gólmana domácích, ale balón mu nesedl a branku nevstřelil. Jirka Pikner potom zkoušel nůžky, ale šmikal až došmikal. Aleš Sirotek mířil hlavou vedle, střela Jardy Votavy miula branku. Branku nakonec vsítil neúnavný Roman Štěrba, který přízemní chytrou střelou natolik rozhodil gólmana domácích, že si balón do branky hodil sám - 0:4. To běžela třicátá minuta a zde nastal první bod zlomu. Přestali jsme běhat, hrát a naše nasazení šlo o 400% dolů. Drželi jsme balón na kopačkách, ale hosté měli pěkné příležitosti, které naštěstí neskončili gólem. Poločas jsme dohráli s tímto výsledkem. Začátek druhého poločasu jsme se o něco zlepšili, ale stále to nebylo ono. Více jsme hru roztáhli, přenášeli hru, kombinovali. Účinkem se to neminulo. Jirka Pikner se hezky uvolnil po nabídce Tomáše Větrovce, udělal kliku gólmanovi domácích a zavěsil - 0:5. O chvilku později vytáhl skvělý zákrok Lukáš Smola a zneškodnil samostatný únik domácího hráče. V šedesáté-třetí minutě přišel druhý zlom utkání, kdy jsme začali opět hrát hru z první třicetiminutovky zápasu. Dvě akce "jako přes kopírák" se nám povedli nejprve po ose Jirka Pikner-Luboš Račák-Jarda Votava-Jindra Urban, kde posledně jmenovaný uklízel do prázdné branky - 0:6. Následně opět po pravé straně po ose Jindra Urban-Luboš Račák - naservírování balónu na brankovou čáru, Jakub Oliva uklízí do branky - 0:7. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Poslední branka byla také pohledná, kdy Jarda Votava nacentroval skvělý míč do šestnáctky a Aleš Sirotek nedal brankáři hlavou šanci - 0:8. Bohužel jsme po nedorozumění obrany inkasovali v samém závěru branku na konečných 1:8 z pohledu domácích, ale hra byla ze dvou třetit zápasu velmi dobrá.

Rozhodčí: Moško
Branky: 3x Štěrba Roman, Račák Luboš, Pikner Jiří, Sirotek Aleš, Urban Jindřich, Oliva Jakub
Střídání: *Urban Jindřich, **Oliva Jakub
Smola Lukáš