10.kolo Nehvizdy "B" : Škvorec 1:2 (1:1)

V letošním desátém kole jsme zajížděli na utkání do Nehvizd. Náš dnešní soupeř figuroval v tabulce před námi a to konkrétně na třetím místě. Do naší sestavy se na pozici stopera vrátil Luboš Rak a v základní sestavě se již také ukázal uzdravený Petr Němeček. Zápas začal svižně s příležitostmi na obou stranách. Do první velké šance se dostali domácí, ale zakončení k tyči vyškrábl Jakub Oliva na roh. To byl jeho první z mnoha dalších výborných zákroků. V 11. minutě zakončoval domácí hráč hlavou těsně nad. Nám se povedlo z první šance vstřelit branku. V 18. minutě Petr Němeček důrazně napadal u brankáře a odražený míč se dostal k Martinovi Trnkovi a ten se z blízka nemýlil. 0:1. Domácí nás zatlačili a snažili se o rychlou odpověď. Naše záloha ani útok nebyly schopny udržet míč na půlce soupeře a do naší obrany se valil jeden útok za druhým. Ve 32. Minutě se ve vyložené pozici ocitl domácí hráč a z krátké vzdálenosti vyrovnal.1:1. Do poločasu se na obou stranách ještě několikrát zablýskalo. Na naší straně se největší šance naskytla Martinu Piknerovi, ale domácí brankář jeho zakončení po zemi udržel pod tělem. Poločas skončil 1:1. Do druhé půle udělal trenér několik změn. Martina Piknera na hřišti vystřídal Milan Krejčík a postavil se na levý kraj zálohy. Petr Němeček se vysunul na hrot. Honza Přibyl se stáhl na předstopera a dnešní kapitán Láďa Němeček se vysunul do středu zálohy. Fanda Kuchař, který působil první poločas na levé záloze se přesunul na zálohu pravou. Toto rozestavení bylo o trochu ofenzivnější než rozestavení v prvním poločase. Petr Němeček ďál svojí rychlostí problémy domácí obraně. Postupně jsme se dostali do několika slibných příležitostí, bohužel bez gólového efektu. Ale ani domácí nezaháleli a několikrát Jakub Oliva potvrdil svoji dnešní výbornou formu a podržel nás několika vynikajícími zákroky. První a nakonec poslední kdo se v tomto utkání dočkal gólu jsme byli my. Samostatný únik zakončoval střelou k tyči Martin Trnka. Brankář jeho střelu vystihl, ale zkrotit jí už nedokázal a míč se štěstím propadl za jeho záda. 1:2. Chvíli po vstřeleném gólu se do úniku dostal Mirek Dvořák a jeho průnik byl nedovoleně zastaven ve velkém vápně, rozhodčí však na penaltu neslyšel. Domácí psychicky závěr nezvládali a utkání se dohrálo ve velké nervozitě, naštěstí pro nás dost daleko od naší branky. Zaslouženě si vezeme vítězství 1:2. Příští dvě kola odehrajeme na domácím hřišti nejdříve s B-týmem Kostelce nad Č.lesy a o týden později s B-týmem Radošovic.

Termín utkání: neděle 30. října 2011
Branky: 18 ´ a 76´ Martin Trnka
Střídání: 46´ Milan Krejčík *, 71´ Mirek Dvořák **, 88´ Petr Dvořák ***