14. kolo :SK KOSTELEC U KŘÍŽKU - SOKOL ŠKVOREC 7:0 (4:0)

Tagy: Žáci

Naši žáčci odehráli o víkendu své první jarní utkání na hřišti soupeře z Kostelce u Křížků. Svou premiéru si odbyl nový trenér Jakub Weidl, který tak převzal žezlo od Jakuba Andrse a Jirky Piknera. Již před zápasem naše mužstvo vědělo, že hosté nastoupí pouze v 9- ti hráčích. Bohužel, ani tato skutečnost našim žákům nepomohla. Od začátku bylo patrné, kdo bude favoritem utkání, neboť hosté přezimovali na 4. místě tabulky. Naším velkým mínusem je výška a hlavně věk. Mnoho našich žáčků by mohlo hrát ještě za starší přípravku. Škvorečtí hráči nastupovali s odhodláním předvést pěkný fotbal, nebojácnost a hlavně zodpovědný přístup. Bohužel od prvních minut bylo patrné, že to bude přesně naopak, naši hráči se dostávali pod tlak, když soupeř skoro celý poločas hrál na naší půlce. Hosté nebyli příliš techničtí a sehraní, ale jejich výška a síla bohatě stačila na naše hráče. Do 10. minuty Škvorec pouze bránil a snažil se, aby nedostal branku. Svou kvalitu předvedl náš stoper. I díky němu jsme prvních 15 minut nedostali branku. Postupem času se soupeři stále častěji dostávali k nebezpečným situacím, které vyústily hned ke dvěma po sobě jdoucím brankám stejným způsobem- obě branky padly po rohovém kopu. Do poločasu ještě padly dvě branky do naší sítě, většinou po nepřesnostech v naší obraně. Skóre se tak navýšilo na 4:0 Do druhého poločasu trenér změnil taktiku a styl hry, ale bohužel to pouze vedlo k dalším 3 obdrženým brankám. Hostům jsme branky darovali sami našimi nepřesnostmi, či dokonce chybami ve vápně. Skóre se tedy změnilo na 7:0 Soupeř se ani nemusel namáhat s kondicí, jelikož za zápas toho příliš nenaběhal. Ke konci zápasu se naši žáci dostali do slibné šance, kdy si krásně naběhl C. McDonald na centrovaný míč. Jeho střela, ale bohužel skončila pouze v rukách hostujícího brankáře. Do konce utkání se již příliš ze hry neměnilo a tak stav utkání skončil 7:0. Nutno říct, že naši chlapci a děvčata se nemají za co stydět. Předvedli bojovný výkon. Za zmínku určitě stojí výkon některých hráčů jako například N. Reitzové, která na pravé straně obrany dřela, snažila se a předvedla pěkný výkon. Je tedy vidět, že i holky umí hrát dobře fotbal.Sestava:
Sirotek Tomáš
Reitzová NatálieNavrátil TomášOulík JakubKarásek Jiří
Pavlíček Michal Neubert Vojtěch Dušek DominikBulka Jakub
Horáček FilipMCDonald Cameron