6.kolo: TJ SOKOL ŠKVOREC - SK PODLIPAN PŘIŠIMASY 6:0 (3:0)

Tagy: Muži A

V šestém kole jsme na domácím hřišti přivítali, aktuálně čtvrtý tým tabulky, SK Podlipan Přišimasy. Utkání mělo ještě jeden zvláštní atribut - šlo totiž o derby. Sešlo se mnoho fanoušků, utkání přihlíželo přes 140 lidí a dal se očekávat skvělý zápas s vysokým nasazením na obou stranách. Ostatně, šlo o první místo tabulky. Do utkání lépe vstoupili naši hráči, kteří si aktivní hrou již ve druhé minutě vybojovali první rohový kop utkání. Jindřich Urban poslal prudký balon na první tyč, tam se balón přes kopačky Tomáše Terynka a tyčku svatyně hostů odrazil k Romanu Štěrbovi a ten se nemýlil a zavěsil - 1:0. Ve druhé minutě jsme se uklidnili. Ale hosté si vytvořili zajímavé příležitosti na naší polovině, které naštěstí nevedli k vážnému ohrožení naší branky. Po jedné podobné akci hostů odkopl v osmé minutě utkání balón, z naší poloviny směrem na branku soupeře, Láďa Němeček. Míč hlavou přizvedl předstoper hostů a nechal tak jít Petra Němečka, který si dobře zaběhl za domácí beky, samotného na gólmana hostů. Petr "nežral", přihrál vlevo nabíhajícímu Tomáši Větrovcovi a ten sám, na malém vápně, neměl do prázdné branky problém zavěsit - 2:0. V dalších minutách se zablýsklo pár zákroků na hřišti a žlutilo se na obou stranách. Jinak se hrálo v dobrém tempu a hosté rozhodně nesložili zbraně. Křižnou střelu hostů likvidoval Lukáš Smola. na druhé straně se hezky uvolnil opět Petr Němeček, ale domácí stoper na poslední chvíli zasáhl balón vystřelený do branky. Z pětadvaceti metrů mířil nepřesně Jindra Urban. Ve dvacáté-šesté minutě výborně přečetl myšlenky hostujících beků Roman Štěrba, vypíchl jim balón a šel sám na branku. Byl faulován ve vápně a kopala se penalta. Petr Němeček z ní zvýšil na 3:0. Po levé straně to zkoušel Luboš Račák - domácí byli připraveni. O tři minuty později poslal dlouhý balón po lajně Jarda Votava. Předstoper hostů nesmyslně zahrál rukou a po druhé žluté kartě byl vykázán z hrací plochy. Od této chvíle jsme hráli přesilovku. Hosté měli potom obrovskou šanci, kdy dobře vykombinovali naši obranu a na malém vápně se zjevil jejich hráč sám před naším gólmanem. Mířil naštěstí nad branku. Do poločasu ještě zkoušel trefit z přímého kopu branku Jindra Urban a Láďa Němeček, ale ani jednomu se toto přání nevyplnilo. Poločasový stav byl 3:0. Druhá půle utkání se nesla v podobném duchu, jako ta první s tím rozdílem, že hosté měli více ze hry. Nejspíše to bylo tím, že jsme začali méně běhat v domnění, že hrát proti deseti lidem bude snazší. Byl to boj na obou stranách. Po pravé straně se hezky uvolnil Tomáš Urban, ale křižnou střelou netrefil branku. Na druhé straně hosté zahrozili po rohovém kopu, kde jen taktak Lukáš Smola balón pokryl jistým zákrokem. Na druhé straně byl faulován Tomáš Větrovec a v zajímavé standardní pozici si balón postavil Jarda Votava. Balón zakroutil dokonale k odlehlejší tyči a vymetl šibenici stylem "pavouci pryč". Gólman hostů to měl velmi těžké - 4:0. V šedesáté-páté minutě si hezky narazil Jirka Pikner s Romanem Štěrbou do velkého vápna. Jirka byl faulován, ale druhé penalty jsme se nedočkali. O pět minut později, po krásné akci od zadu, zatáhl balón po levé straně Jarda Votava, odcentroval, ale Tomáš Urban na balón těsně nedosáhl. Hosté, i přes oslabení o jednoho muže v poli, drželi tempo hry na skvělé úrovni a útočili, pokud jim to situace dovolila. Několikrát nás zachránil Tomáš Terynek, který překazil plány hostů. Naše obrana ale hrála velmi dobře a koncentrovaně. V sedmdesáté-třetí minutě zatáhl na pravé straně balón Honzík Zálabský, předal Jirkovi Piknerovi a ten vybídl Kubu Olivu ke skórování. Nemýlil se a hezkou placírkou podle gólmana vstřelil pátou branku utkání - 5:0. To byl Kuba na hřišti "pouhých" osm minut. Tomáš Větrovec potom připravil střeleckou pozici pro Tomáše Terynka a ten stejným způsobem, možná ještě dokonalejším stylem "pavouci pryč", vymetl druhou stranu branky hostů z velkého vápna - 6:0. Utkání plné emocí, ale i zajímavých branek a situací na obou stranách, tak skončilo naší jednoznačnou a nevýmluvnou výhrou 6:0. Hráčům hostí velký obdiv za předvedenou hru v celém utkání a všem fanouškům, jak našim, tak i hostujícím, děkujeme jménem obou týmů ze podporu.Rozhodčí: Činovský
Branky: Štěrba Roman, Větrovec Tomáš, Němeček Petr, Votava Jaroslav, Oliva Jakub, Terynek Tomáš
Střídání: *Pikner Jiří, **Votava Josef, ***Oliva Jakub
Sestava:
Smola Lukáš
Němeček Ladislav (c)
Zálabský JanTerynek TomášVotava Jaroslav
Urban TomášUrban JindřichVětrovec TomášRačák Luboš*
Štěrba Roman**Němeček Petr***