8.kolo: SOKOL ŠKVOREC „A“ - PODLIPAN PŘIŠIMASY 4:0 ( 2:0 )

Tagy: Muži A

V sobotu 10. října odehrálo naše mužstvo důležité utkání, derby s třetím celkem tabulky Podlipanem Přišimasy. K utkání jsme přistoupili s respektem. Hned v první minutě si náš soupeř vypracoval slibnou střeleckou pozici v pokutovém území, ale Jakub Oliva v bráně nás výtečným zákrokem podržel. Potom jsme již taktovku zápasu převzali my a drželi jsme jí až do konce utkání. Od začátku utkání jsme bušili do obrany soupeře a vytvářeli jsme si střelecké příležitosti. V 10. minutě se dostal míč k našemu kapitánovi Petrovi Němečkovi a ten z úrovně penalty mířil levou nohou mimo branku. Do slibných zakončení se dostali i Jindra Urban, Jarda Berta nebo Martin Trnka, ale nikomu se skórovat nepovedlo. Soupeř byl v této fázi utkání v útoku bezzubý. V 16. minutě se po centru z pravého křídla dostal k míči Zdeněk Semecký a mazácky lehkou přízemní střelou k pravé tyči zavěsil. Tento gól byl logickým vyústěním našeho narůstajícího tlaku a zasloužili jsme si ho. Branka nám vlila další krev do žil a my pokračovali v dobývání branky. Chvilinku před koncem prvního poločasu vymyslel krásnou přihrávku do ulice mezi obránci Petr Němeček a Martin Trnka byl u balónu dřív než gólman hostů a podařilo se mu ho obstřelit. Poločas skončil 2:0 pro domácí. Do druhé půle jsme vstoupili s rozvahou a vzhledem k tomu, že soupeř byl nucen útočit, otvírali se okénka v jeho obraně a naše mužstvo se dostávalo do rychlých protiútoků. Aktivně jsme využívali celou hrací plochu a útok byl doplňován celou naší záložní řadou. V 55. minutě centroval zleva Petr Němeček a na zadní tyči se do zakončení hlavou dostal Martin Trnka. Hlavička nebyla důrazná a soupeřův brankář jí vyrazil před sebe k Jardovi Bertovi, ten střílel opět do brankáře stejně tak i Jindra Urban, nakonec se míč dostal k Martinovi Trnkovi a ten se štěstím procpal míč podél bližší tyče do branky. Za stavu 3:0 jsme zvolnili tempo a soupeř nás začal místy přehrávat. Několika krásnými zákroky se zaskvěl i náš gólman Jakub Oliva a držel si neprůstřelnost. Soupeři se skórovat nepovedlo. Poslední gól utkání padl v 80 minutě, kdy samostatný nájezd přes půl hřiště proměnil Martin Trnka a zakončil tak své střelecké představení v hattrick. Klobouk dolů před naší obranou a brankářem. V obraně jsme působili velmi dobře a jistě. Z posledních třech zápasů jsme inkasovali pouze jeden. Jen tak dál.


Termín utkání: sobota 10. října 2009
Rozhodčí: Novák Václav
Branky: Trnka Martin 3 , Semecký Zdeněk
Žluté karty: Votava Josef
Střídání: Paul Radek -> Votava Jaroslav
Sestava:
Oliva Jakub
Paul RadekTesař JiříKliment VojtěchZálabský Jan
Urban JindřichNěmeček Petr (c)Votava JosefSemecký Zdeněk
Berta JaroslavTrnka Martin