5.kolo: SOKOL MĚŠICE „B“ - SOKOL ŠKVOREC „A“ 2:3 ( 0:1 )

Tagy: Muži A

V 5. kole jsme zajeli k dost důležitému utkání do Měšic. Od úvodu jsme byli aktivnější a soupeře zatlačili do jeho šestnáctky. Měli jsme k dispozici sérii rohových kopů, včetně dorážek odražených míčů, ale k brance to nevedlo. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků, ze kterého ve 29. minutě vybojoval po faulu Ládi Němečka pokutový kop. Naštěstí pro nás, kopl obránce soupeře penaltu vedle. V našem útočném tažení jsme nepolevovali a domácí brance hrozili především centry z obou stran, ovšem mělo to jednu vadu na kráse, chyběla tomu gólová hlavička. Ve 34. minutě přiťukl Jarda Votava míč do běhu Pavlovi Starému, ale ten domácího gólmana nepřekonal. Branku jsme si schovali až na 38. minutu. Martin Pikner našel pasem z půlky hřiště na levém křídle Pavla Starého, ten míč zatáhl do vápna a zpětnou přihrávkou namazal Jardovi Votavovi. Tomu nezbývalo nic jiného než skórovat 0:1. Slibný výsledek jsme udrželi až do poločasu. To jsme ještě netušili jaké věci přijdou. Druhý poločas začal vyrovnaně. Domácí se více tlačili do útoku, ale hned po šesti minutách druhé půle se do šestnáctky soupeře vřítil Jarda Votava a byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil Tomáš Kutílek 0:2. Po této obdržené brance jsme se snažili kontrolovat hru, ale domácí zvýšili obrátky a vytvářeli si nebezpečné šance. V 62. minutě jsme po centru z pravé stany inkasovali 1:2. Soupeř hnán touhou po vyrovnání se v naší šestnáctce uchyloval k velmi zákeřné a nebezpečné hře, neváhal před zraky pana sudího použít i pěsti. Pan rozhodčí tyto incidenty přecházel jako by se nechumelilo. Dopřával domácím volnosti a řezal naše mužstvo jak se dalo. V 72. minutě unikl po pravém křídle Tomáš Kutílek, zpětnou přihrávkou Jardu Votavu, ale ten branku přestřelil. O tři minutky později našel Láďa Němeček centrem za obranu Petra Němečka, ale ten míč nezpracoval ideálně. V 77. minutě domácí vstřelili vyrovnávající branku, ovšem té předcházel zcela evidentní faul na našeho gólmana. Sudího píšťalka zůstala němá. V závěru domácí hnáni euforií útočili a bušili do naší obrany. V 86. minutě vychytal soupeřova útočníka excelentně chytající Robert Kučeva, následnou dorážku směřující do odkryté branky zachránil obětavým zákrokem Jarda Berta. No a zde platí staré známé přísloví nedáš dostaneš. Z následného protiútoku se Tomáš Kutílek proháčkoval až do šestnáctky domácích. Přihrával naslepo na penaltu, kde byl nikým neatakovaný, ale značně dezorientovaný obránce domácích. S přehledem uklidil míč do vlastní branky 2:3. Jednogólové vedení jsme v závěru udrželi a získali i přes nepřízeň pana sudího velmi cenné tři body.


Termín utkání: neděle 9. září 2007
Rozhodčí: Soukup Jaroslav
Branky: Votava Jaroslav , Kutílek Tomáš (pen.) , vlastní
Žluté karty: Kučeva Robert, Kliment Vojtěch, Němeček Ladislav, Zálabský Jan, Kutílek Tomáš
Střídání: Kutílek Tomáš *) , Semecký Zdeněk **) , Hamerník Radek ***)
Sestava:
Kučeva Robert
Pikner Martin
Kliment VojtěchNěmeček Ladislav (c)Zálabský Jan
Berta JaroslavLoudil Jaroslav **) Němeček PetrOliva Jakub ***)
Starý Pavel *) Votava Jaroslav