8.kolo: SOKOL DOUBRAVČICE - TJ SOKOL ŠKVOREC 0:12 (0:5)

V osmém kole jsme zavítali do Doubravčic. Tentokrát jsme nastoupili ve třech lidech v útoku a bylo to znát. V samém počátku utkání jsme sice nedominovali a domácí vystrkovali růžky, ale náznaky šancí jsme měli my. A přece jen krátké hřiště v Doubrvčicích není tolik brejkové, jako domácí půda. V páté minutě si hodil balón Jirka Pikner s Romanem Štěrbou a druhý jmenovaný mířil vedle. Levá strana skoro nehrála. V osmé minutě to vzal na sebe Tomáš Terynek a střelou z vápna uklidil balón k tyči 0:1. O pár minut později se přímo z rohového kopu trefil Jindra Urban a bylo to o dvě branky - 0:2. Dobře po pravé straně tahal balóny Tomáš Větrovec, bohužel pro nás levá strana moc na míči nebyla. Hrálo se na jednu branku. Ve dvacáté minutě měl na kopačkách mega-šanci Jirka Pikner, ale domácí hráč vykopl jeho střelu na čáře. O tři minuty později se zrodila krásná kombinace Pikner-Němeček-Štěrba. Na malém prostoru, výměnou jedním dotykem až na malé vápno, Roman Štěrba nedal gólmanovi šanci. Hezký fotbalový moment - 0:3. Ve třicáté minutě se nechal vyloučit po druhém faulu domácí hráč a měli jsme zde přesilovku. Té jsme využili hned vzápětí, kdy Honzik Zálabský našel centrem za obranu Petra Němečka a světelná tabule ukazovala o branku navíc - 0:4. Do poločasu se ještě vstřelil dvou druhou branku v utkání Roman Štěrba, který po rohovém kopu Jindry Urbana vyskočil nejvýše a hlavou zavěsil - 0:5. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tužbou neinkasovat a přidat nějaké branky. Domácí, hrající oslabeni, se nebojácně tlačili do útoku, ale ke střele se nedostali. Za celé utkání vyslali na naši branku jednu střelu. Hráli jsme kombinačně, roztahovali hru do stran a byl to hezký pohled. V šedesáté minutě střídal Jirka Pikner, který slavil 35. narozeniny. Bohužel po několika pokusech touženou branku nevstřelil. My mu tímto přejeme hodně fotbalových úspěchů. V zápětí se Luboš Račák trefil svým prvním gólem v utkání po hezkém vybídnutí Honzou Přibylem - 0:6. V šedesáté-osmé minutě jsme si vytvořili tlak, který vyústil v 6 vstřelených branek v rozmezí 11-ti minut. Nejprve se do vzduchu pověsil Aleš Sirotek a zvýšil na 7:0 z našeho pohledu. Tomáš Větrovec si pak zastřílel z velkého vápna a tvrdou ránu umístil k tyči - 0:8. Luboš Račák vstřelil druhou branku tohoto utkání přímo z rohového kopu - 0:9. Roman Štěrba završil hattrick pohotovou dorážkou - 0:10. A Petr Němeček se trefil výstavně zakroucenou technickou střelou do šibenice z 25-ti metrů - 0:11. Domácí zcela odpadli. Poslední branku vstřelil náš "žolík" Kuba Oliva, který si naskočil na centrovaný balón od Petra Němečka a hlavou nedal gólmanovi šanci - 0:12. Musíme ještě podotknout, že jsme za celé utkání trefili 4x tyč a 3x břevno domácí svatyně. Děkujeme hojnému počtu fanoušků, kteří nás přišli podpořit.

Branky: 3x Štěrba Roman, 2x Němeček Petr, 2x Račák Luboš, Sirotek Aleš, Terynek Tomáš, Urban Jindřich, Větrovec Tomáš, Oliva Jakub
Střídání: *Přibyl Jan, **Račák Luboš, ***Oliva Jakub, Urban Tomáš, Votava Josef
Smola Lukáš