1.kolo: Radonice - Škvorec 10:2

Tagy: Žáci

Naši malí bojovníci ukázali, že se jen tak nedají


Přestože naši žáci (spíše však žáčci) odjeli ke svému prvnímu zápasu do Radonic jen v 7 a také s podstatně nižším věkovým průměrem, soupeře se nezalekli a bojovali jako lvi proti početní i věkové převaze soupeře. Všichni si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu a ty dva góly, které jsme dali, můžeme považovat za naše vítězství, i když pro naše sportování je hlavní to staré známé olympijské heslo: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“.

V brance dělal, co mohl, Vojta, soupeři zlikvidoval několik tutových šancí. Skvělá byla, zejména v obraně, Natálka. V útoku srdnatě bojoval náš nejmladší hráč Kevin a skvěle ho doplňoval dirigent naší hry Dominik, který se neúnavně snažil zakládat jednu akci za druhou, abychom vstřelili náš první gól v sezoně. To se nakonec povedlo po krásné akci Kubovi, který nechytatelnou střelou vymetl pavučiny v soupeřově brance. Velkou oporou byl také Tomáš, který s velkým přehledem organizoval obranu a svými zákroky zlikvidoval spoustu soupeřových akcí již v zárodku. Parádně se trefil další z našich střelců Patrik, který svým gólem potvrdil, že góly dávat umíme a ten náš první nebyl náhodou.

Teď to chce vytrvat v tréninku (a také si některé věci pamatovat, třeba, že když vhazujeme aut, musíme se oběma nohama stále dotýkat země) a přijdou určitě další góly a pěkné zápasy.

Za nás trenéry chci moc poděkovat všem rodičům, kteří na zápase byli a všechny hráče (i ty svoje, což je někdy těžké, ale strašně moc důležité) skvěle povzbuzovali.

No a my trenéři zkusíme s dalšími nadšenci ze Sokola Škvorec sehnat ještě pár dětí, aby nás v dalších zápasech bylo alespoň těch potřebných 8, ale lépe i někdo na střídání. Ideální by bylo, pokud by si děti přivedly svoje kamarády.

Sportu zdar!Branky: Partik Dvořák, Jakub Oulík