3.kolo: Sokol Pacov - TJ SOKOL ŠKVOREC 1:7 (0:3)

V prvním utkání venku, v nové sezóně 2012/2013, jsme narazili na Pacov. Předně bychom chtěli poděkovat divákům, kteří nás do Pacova přijeli podpořit. Nebylo jich málo, děkujeme. Dobře koncentrovaní domácí zvolili taktiku hrát na brejky a dobře bránit. Možná i proto jsme se první dvacetiminutovku trápili a nemohli jsme najít recept na obranu domácích. Nutno ale poznamenat, že se hrálo na polovině domácích a v sedmé minutě zahodil tutovou šanci z malého vápna Roman Štěrba a následně nevyužil svou šanci v podobné pozici, ač to bylo po ustání kontaktu s domácím gólmanem, Aleš Sirotek. Ve dvacáté šesté minutě se hezky uvolnil Jindra Urban, vyměnil si míč s Alešem Sirotkem a zavěsil k tyči prudkou střelou z šestnáctky - 0:1. Vedení nás uklidnilo, ale stále to nebylo z naší strany ono. Neběhali jsme, neukazovali se, všechno špatně. Levá strana se zdála vytíženější než pravá, byl to boj. Několik zajímavých střel měl aktivní Jindra Urban, ale branku minul. Aleš Sirotek zase hlavičkoval vedle. Potom přišla chvilka pro Tomáše Větrovce, který krásnou technickou střelou uklidil balón do pravého rohu domácí branky - 0:2. Jediná šance domácích v prvním poločase, střela z šestnáctky, mířila mimo naši branku. Poločasové skóre se ještě měnilo po akci na malém prostoru uvnitř malého vápna, kdy si Petr Němeček narazil balón s Romanem Štěrbou, ten přistrčil balón Jindrovi Urbanovi na hranici penalty a ten se tvrdou ranou nemýlil - 0:3. Druhý poločas jsme ještě více dominovali. Pro drobné zranění musel po několika minutách na hřišti odstoupit aktivní Jindra Urban, ale skvěle ho zaskočil Pepa Votava, který hned po svém vstupu na trávník vstřelil krásnou branku po voleji z šestnáctky - 0:4. Hrálo se takřka na jedné polovině a útoky domácích byly matné. Opět několik dobrých hlaviček měl Aleš Sirotek, ale mířil vždy nad branku. Velkou šanci měl Tomáš Větrovec, ale na domácího gólmana svým lobem nevyzrál. V sedmdesáté minutě přišla chvíle Romana Štěrby. Po rozehrávce na jeden dotek, dostal skvělý balón za obranu od Honzy Zálabského a přesnou střelou holeň-nárt nedal brankáři šanci - 0:5. Domácí byli frustrovaní a jeden z nich si neodpustil průpovídku k rozhodčímu a tak se šel po druhé žluté předčasně osprchovat. V osmdesáté-druhé minutě se hezky uvolnil Petr Němeček, vyměnil si balón s Pepou Votavou a podél gólmana zakončil - 0:6. V posledních dvaceti minutách se do dvou šancí dostal Luboš Račák, ale minul branku. Poslední slovo patřilo Pepovi Votavovi, který střelou "jako přes kopírák" té první zvýšil na 7:0 pro nás. V závěru jsme chybovali a udělali penaltu na domácí. Ti korigovali na konečných 7:1 pro nás. Utkání hrané od dvacáté minuty na jednu branku tak skončilo pro nás dobrým výsledkem.

Branky: 2xUrban Jindřich, 2xVotava Josef, 1xVětrovec Tomáš, 1xŠtěrba Roman, 1xNěmeček Petr
Žluté karty: Němeček Ladislav
Střídání: *Račák Luboš, **Votava Josef, ***Votava Jaroslav