9.kolo: SOKOL ŠKVOREC - SOKOL SLUŠTICE 7:2 (2:1)

Opět jsme tu měli malé derby se Slušticemi. Před domácím publikem jsme hráli na tři útočníky, ale hra dopředu nebyla příliš kvalitní. Domácí dobře bránili a v prvních deseti minutách jsme se do žádné výrazné šance nedostali. Několikrát tedy odpískán sporný ofsajd, ale a to si nestěžujeme. Hold každý mává svou obranu. V patnácté minutě se o průnik pokoušel Roman Štěrba, ale jeho centrovaný balón nenašel adresáta. Aleš Sirotek potom vyslal do šance Petra Němečka, ale byl o balón připraven před zakončením. Hosté hráli vzadu dobře. I přesto inkasovali jako první. Po kombinaci na pravé straně se k zakončení dostal Roman Štěrba. Jeho střelu zblokoval gólman hostů, ale Petr Němeček doklepl balón do branky - 1:0. Byli jsme stále v malé křeči a nedařilo se nám tolik ve středu hřiště, natož vpředu. Kazili jsme a hosté trestali. Po chybě našeho stopera jsme inkasovali v pětadvacáté minutě - 1:1. Nedařil se nám rychlý přechod do útoku a když už se nám podařil a šli jsme tři na jednoho a následně i na gólmana, tak jsme pohořeli, když jsme to překombinovali a chtěli jít až do kuchyně - Jirka Pikner měl branku přímo na kopačce. Střelu zkusil Jindra Urban, ale netrefil branku. Ve čtyřicáté-čtvrté minutě dostal pěkný balón, na levé straně, do běhu Petr Němeček. Potáhl si balón do šestnáctky, zasekl a technickou střelou vymetl vzdálenější šibenici branky hostujícího gólmana - 2:1. Trošku nás to uklidnilo, ale první poločas nebyl povedený ani herně, ani nasazením a do druhého jsme museli přidat abychom si zasloužili vyhrát. To se nám povedlo. Hned jsme na hosty vlítli a ti vzadu dělali spoustu chyb. Jednu z nich využil Roman Štěrba, který se dostal do samostatného úniku a podél gólmana bez problémů zvýšil náskok - 3:1. Převzali jsme otěže zápasu, dobře kombinovali a hráli náš fotbal, který jsme první poločas postrádali. Klid dodal ve středu výborně hrající Pepa Votava. V šedesáté-sedmé minutě se po kombinaci Větrovec-Štěrba-Sirotek radoval posledně jmenovaný z branky hlavou - 4:1. Perfektně načasovaná akce v rychlosti. O pět minut později si Petr Němeček vyměnil balón s Jindrou Urbanem na levé straně. Per následně vyslal nechytatelnou střelu ze třiceti metrů "a la Ronaldo" přesně k tyči branky hostů - 5:1. Oslavil tak hattrick v utkání. Hosté potom snížili na 5:2 po hezké akci, kterou založili ve středu hřiště - 5:2. Poslední slovo patřilo ale nám. Jindra Urban netrefil prudkou střelou branku stejně jako Tomáš Terynek následně. V osmdesáté minutě zahrál nakrátko roh Tomáš Větrovec na Petra Němečka, ten odcentroval a nabíhající Tomáš Terynek trefil hlavou přesně - 6:2. V posledních osmi minutách ještě Petr Němeček, opět střelou z vápna vstřelil svůj čtvrtý gól utkání - 7:2. A když potom Jakub Oliva netrefil hlavou centr od Aleše Sirotka, skončilo utkání 7:2. Děkujeme fanouškům za podporu. Přes nezdar v prvním poločase a trápení se nám podařilo motory nastartovat a udobřit si fanoušky skvělým výkonem a hezkými brankami v poločase druhém.

Branky: 4x Němeček Petr, Štěrba Roman, Sirotek Aleš, Terynek Tomáš
Střídání: *Votava Jaroslav, **Votava Josef, ***Oliva Jakub, Račák Luboš