13.kolo Nehvizdy : ŠKVOREC "A" 5:0 (1:0)

V posledním kole podzimní části sezóny jsme zajížděli na půdu vedoucího celku soutěže z Nehvizd. V týmu chybělo šest zraněných a tak k dispozici bylo před výkopem jen 12 hráčů a v základní sestavě se museli objevit hráči z B-týmu. Paradoxně jsme v první půli nebyli horším týmem ba naopak. Po zmatcích v obraně domácích se ke střele levačkou dostal Martin Trnka, ale trefil jen padajícího gólmana. Hru velmi ztěžoval silný vítr, naproti tomu byl terén vzhledem k ročnímu období velmi kvalitní. Aktivně jsme napadali a soupeř nepůsobil vůbec jistě. Bohužel gól jsme soupeři více méně darovali, když ve 35.minutě nebyl důrazný Radek Paul a hráč přes něj došel až do zakončení a přízemní střelou na zadní tyč skóroval. Poločas tak skončil 1:0. Do druhé půle již nemohl pro zranění nastoupit Radek Paul a tak ho vystřídal Jindra Urban, který kvůli pracovním povinnostem nestihl začátek zápasu. A když se v úvodu druhé půle obnovilo zranění i Vojtovy Svobodovy, využili jsme střídání posledního hráče a každé další zranění by již znamenalo dohrát v deseti, to se naštěstí nestalo. Ač jsem to ještě ani v jednom z 12-ti podzimních komentářů neuďál, tentokrát si neodpustím pár slov na adresu rozhodčího, který to domácím značně ulehčil a nám v závěru znechutil. Ale popořadě. V 55.minutě to zbytečně na kraji velkého vápna přehnal s důrazem Vojta Kliment a rozhodčí správně nařídil penaltu. Domácí jí proměnili. 2:0. V 65.minutě se k samostatnému nájezdu dostal Jindra Urban a ač o postavení mimo hru v žádném případě nešlo, tak rozhodčí přitakal domácímu pomeznímu a nájezd se nekonal. Vrchol nastal v 73.minutě když sám na branku šel Mirek Dvořák a když uďál brankáři kličku a měl před sebou prázdnou branku tak dle pomezního sám sebe vystavil do postavení mimo hru, hlavní sudí opět přitakal a ofsajd odpískal. Chvilku na to v 75.minutě domácí skórovali po signalizovaném ofsajdu dorážkou z brankové čáry a to už hlavní sudí ofsajd neodpískal. 3:0. Zbytek zápasu, už byl z naší strany velmi znechucený a šlo o čekání na závěrečný hvizd. Trošku trpký konec podzimní části, ale na druhou stranu tento zápas sezónu nedělá. Bohužel se nám nepodařilo bodovat v důležitějších zápasech s celky ze spodní části tabulky. Poznatky z podzimu jsou stručně asi takové: s každým jsme dokázali sehrát vyrovnaný zápas a mnohokrát jsme soupeře i přehrávali. Několikrát nám chyběla jen pověstná troška štěstí či umu, aby se body přerozdělovaly na naši stranu. Ale jak jsme si opět dokázali o bodech rozhodují drobnosti a né nadarmo se říká štěstí přeje připraveným a ruku na srdce, každý máme rezervy ve vlastním přístupu a to ať už v životosprávě, nebo v trénování. U toho musí začít každý sám. Vzhledem k tomu, že předposlední má jen o tři body víc a v B-třídách to s týmama z našeho okresu nevypadá špatně, tak je na jaře o co hrát a musíme se pokusit odvrátit sestup zpět do 4.třídy.

Střídání: * Urban, **Dvořák L.
Oliva
Berta
Paul R.*Kliment Voj.Němeček L.
Dvořák J.Svoboda**Němeček P.(c)Sirotek
TrnkaDvořák M.